وبلاگ

تفاوت بین عسل واقعی و تقلبی را تشخیص دهیم

به چه عسلی طبیعی می‌گوییم

به شهد گل‌هایی که زنبور پس از تغذیه از گیاهان مختلف آن را فرآوری و غلیظ کرده و در کندو ذخیره می‌کند، عسل طبیعی گفته می‌شود. اگر تغذیه زنبورها هر چیزی بجز شهد گل‌ها باشد، آن محصول عسل طبیعی نمی‌باشد.

بنابراین، علاوه بر اینکه عسل باید توسط زنبور تولید شود، طبیعی بودن منبع شهد نیز بسیار مهم است و این نکته‌ای است که عسل طبیعی را از غیرطبیعی متمایز می‌کند.

توجه کنید که طبیعی بودن عسل به معنای ارگانیک بودن آن نیست و عسل طبیعی می توان ارگانیک باشد یا نباشد.

نحوه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

عسل از هزاران سال پیش در طب سنتی برای بهبود زخم‌ها، سوختگی‌ها و التهابات استفاده می‌شده است و از همان زمان تا به امروز به عنوان یکی از ارزشمندترین مواد غذایی شناخته می‌شود؛ عسل دارای مواد مغذی از قبیل قندهای طبیعی، مواد آلی، معدنی، ویتامین‌ها و… است و بخشی از انرژی روزانه را تامی میکند؛ همچنین در طب سنتی می توان به درمان بیماری های گوارشی، ضعف اعصاب، سرفه و… اشاره کرد.

ویژگی عسل طبیعی و تفاوت های آن با عسل تقلبی

مزه ی عسل طبیعی و تفاوتش با عسل تقلبی:

بارزترین ویژگی عسل طبیعی مزه آن است. عسل طبیعی علاوه بر شیرینی دارای طعم ویژه است است که بسته به نوع گیاه آن فرق می‌کند. این در حالی است که عسل نامرغوب و تقلبی تنها از مواد مصنوعی و صنعتی ساخته شده و به جز مزه شیرینی چیزی ندارد.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با بو:

دومین ویژگی مهم عسل طبیعی این است که اگر مدتی درب ظرفی که در آن نگهداری می‌شود بسته باشد، هنگامی که درپوش آن را برمیداریم بو و رایحه مطبوع عسل طبیعی را می‌توانید استشمام کنید. عسل‌های طبیعی با توجه به نوع آن‌ها بویی متناسب با گل استحصال شده شان دارند؛ همچنین عسل هایی که بوی خاصی ندارند مشکوک به تقلبی بودن هستند.

تست کریستالیزاسیون

از آنجایی که عسل از شهد ساخته می‌شود، زنبورها آن را پردازش کرده و آنزیم‌های خاصی به آن تزریق می‌کنند. یکی از این آنزیم‌ها، گلوکز اکسیداز است که به حذف هر گونه آب از عسل کمک می‌کند. نتیجه این فرآیند این است که عسل طبیعی در هنگام نگهداری تمایل به کریستال شدن و غلیظ شدن دارد در حالیکه عسل مصنوعی اینگونه نیست.

تست آب

عسل واقعی به راحتی با آب مخلوط نمی‌شود. فقط یک قاشق چای خوری را در یک لیوان آب بیندازید و خواهید دید که در ته ظرف شما می‌نشیند. برای ادغام آن در مایع، باید عسل واقعی را هم بزنید. از طرف دیگر عسل تقلبی به راحتی بدون مخلوط شدن در آب حل می‌شود.

تست کاغذی

چند قطره از نمونه مورد آزمایش را روی دستمال یا دستمال کاغذی قرار دهید. اگر عسل خالص باشد، جامد می‌ماند و دستمال خیس نمی‌شود. اگر عسل به حالت مایع باشد، کاغذ را خیس می‌کند و حتی ممکن است از آن عبور کند.

تست مایکروویو

حدود 2 قاشق غذاخوری از نمونه خود را به یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو اضافه کنید و به مدت 45 تا 60 ثانیه با قدرت بالا حرارت دهید. عسل طبیعی به سرعت کاراملی می‌شود در حالی که عسل مصنوعی کف آلود و حباب دار می‌شود.

تست نان

نمونه خود را روی یک تکه نان پخش کنید. اگر عسل اصل باشد، ظرف چند دقیقه روی نان ترد می‌شود. اگر عسل تقلبی باشد، نان خیس می‌شود (به دلیل رطوبت متفاوت).

جمع بندی

در این مقاله به پارامترهای مهم در خصوص تشخیص عسل طبیعی از تقلبی پرداختیم. بدون شک پارامترهای دیگری نیز وجود دارد که به شما در تشخیص عسل طبیعی کمک می‌کند و نکات گفته شده در این مقاله تنها برخی از مهم‌ترین این راهکارها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *